خطوة إلى عالم لا حدود له من القصص
كتب واقعية
No matter how much you want to teach and no matter how well prepared you are, beginning teaching is tough. A teacher's work is never done; even when you work hard, there is always something more you could do. Become the Primary Teacher Everyone Wants to Have tells you what teaching is really like. As you set out on your teaching career, this audiobook offers thoughtful and sensible support from an experienced and sympathetic teacher. Whether you listen to the book through from start to finish or dip into sections you need at particular times, this audiobook has suggestions and ideas to help you lay a solid foundation for a fruitful and fulfilling career in teaching. Chapters cover: Getting ready for teaching; Teaching to reach all children; Assessing learning and teaching; Communicating with parents and guardians about teaching; Relating with colleagues when teaching; Integrating life, teaching and learning.; This audio book will be an invaluable guide for newly qualified and experienced teachers alike who want to develop their practice and thrive in teaching.
© 2020 Author's Republic (دفتر الصوت ): 9781662149344
تاريخ الإصدار
دفتر الصوت : ٥ ربيع الأول ١٤٤٢ هـ
الوسوم
أكثر من 200000 عنوان
وضع الأطفال (بيئة آمنة للأطفال)
تنزيل الكتب للوصول إليها دون الاتصال بالإنترنت
الإلغاء في أي وقت
قصص لكل المناسبات.
حساب واحد
حساب بلا حدود
1 حساب
استماع بلا حدود
إلغاء في أي وقت
قصص لكل المناسبات.
حساب واحد
حساب بلا حدود
1 حساب
استماع بلا حدود
إلغاء في أي وقت
قصص لكل المناسبات.
حساب واحد
حساب بلا حدود
1 حساب
استماع بلا حدود
إلغاء في أي وقت
التقييم الإجمالي استنادًا إلى تقييمات :reviewالعد
Sydäntälämmittävä
Ajatuksia herättävä
Tunnelmallinen
قم بتنزيل التطبيق للانضمام إلى المحادثة وإضافة مراجعات.
عرض 10 من 243
Sannele
٢٧ محرم ١٤٤٥ هـ
Nimi on harhaanjohtava.Siitä voisi luulla, että yhtäkkiä joku yhden (vielä pienen) lapsen vanhempi kuvittelee olevansa yleisesti vanhemmuuden asiantuntija. Kirja on kuitenkin omakohtainen kertomus ja sellaisenaan kiinnostava ja hyvin kirjoitettu. Miksi tällainen hassu opaskirjamainen nimi?Lukiessa tulee mieleen miten kliseet on niin totta - pienet lapset, pienet murheet. Pikkulapsivaiheessa yhden lapsen kanssa tietää vanhemmuudesta vasta kovin ohuen siivun.
Kaisa
١٢ صفر ١٤٤٥ هـ
Kirjan krjoitusasu toistava/jankkaava.Eka halutaan jotain, se saadaan ja sitten valitetaan. Tämä toistuu oli siheena lapsi, illalliskutsut, mökkikesä, lapinreissut. Lähinnä korostetaan oman itsen hienoutta.Korostaa omaa iloisuuttaan, mutta ilo ei tule lukijalle näkyväksiMainitsee omat etuoikeutensa, mutta ei ymmärrä niitä. Pohdinta puuttuu, sen sijaan jaarittelevaa päiväkirjamaista valitusta.50 euron pipot, lapinmatkat ja samppanja kuulostavat oudoilta, jos kokee, ettei rahan vuoksi voi tehdä vähemmän töitä ja jaksaa siten paremmin.Kehityskaarta ei tapahdu: ei esim. lopulta tajuta pyytää enemmän apua tai sitä, että lapsi väkisin muuttaa elämää.
Riikka
٨ صفر ١٤٤٥ هـ
Kirjassa luki, ettei kirjoittaja ole lukenut yhtään lastenkasvatusopasta. Tämmöisen vähän isomman pesueen äitinä on ehkä natsoja sanoa, että olisi kannattanu edes selailla muutama.Kuuntelin mielenkiinnosta ja ärsyynnyin yhtämittaa. Ärsyynnyin enemmän kuin kertaakaan niin, että kuitenkin kuuntelin kirjan loppuun.
Mirja
٤ صفر ١٤٤٥ هـ
Mietin, että miksi haluaa äidiksi, jos ei ole valmis luopumaan mistään?
Laura
٢٩ محرم ١٤٤٥ هـ
Hieno kirja, joka auttoi tunnistamaan ja myös sanoittamaan omia tuntemuksia vanhempana. Myös todellista vertaistukea!
Susanna
٨ صفر ١٤٤٥ هـ
Jätin kesken. Kuulosti korviini lähinnä itsekehulta. Tosin saahan sitä olla itseensä tyytyväinen .
Maria
٣ صفر ١٤٤٥ هـ
Ihana, liikuttava ja rehellinen kuvaus lapsiperheen arjen kaikista puolista.
Maija
٢٧ محرم ١٤٤٥ هـ
Jaksoin tunnin kuunnella, mutta oli aika pitkäveteinen alku. Jäi nyt kuuntelematta loppuun. Ehkä sitten joskus. Aiheena toki tärkeä omakohtainen kokemus.
Kaisa
٤ صفر ١٤٤٥ هـ
Itkin, nauroin, nyökyttelin. Riipivän rehellistä, silti niin kauniista sanoitettu. Myös jokaisen päättäjän olisi tämä syytä kuunnella. Sain hyväksyntää, rohkeutta, uskoa. Kiitos!
Essi
١ صفر ١٤٤٥ هـ
Teksti olisi kaivannut terävyyttä ja editoimista, nyt eteni tahmeasti. Yhteiskunnallinen analyysi jäi odotettua vähemmäksi. Lukijan pehmeä ääni oli mielestäni ristiriidassa kirjailijan suorasukaisen tyylin kanssa.
عربي
المملكة العربية السعودية