Sticka med Storytel - #15 Sommarrapport och 1986

4.5 Bewertungen
0
Episode
15 of 26
Dauer
2h 10m
Sprache
Schwedisch
Format
Kategorie
Sachbuch

Sommaren är över och vi summerar vår sommarstickning. Jennie har stickat barnplagg så det står härliga till och Loveina en massa strumpor. Som vanligt. Och så har vi varit på Stickkontakts helg på Dragon Gate. Detta och mycket mer avhandlar vi i stickdelen av dagens avsnitt.

Den andra delen består av inget mindre än en lång intervju med Jesper Ersgård, författaren bakom Svart stjärna (med sin bror Joakim) och 1986, och det är just 1986 som vi fördjupar oss ordentligt i. Vi pratar också lite om Jespers nya serie Sky & Fall, som inleds med Röd gryning.

Vill du gå direkt till intervjun? Klicka på den symbolen i menyn som ser ut som en punktlista längst ner i din spelare och välj Intervju med Jesper Ersgård. Och en stark varning för spoilers om du inte lyssnat på alla tre böckerna. Nu åker vi!


Hören und Lesen

Tritt ein in eine Welt voller Geschichten

  • Mehr als 600.000 Hörbücher und E-Book
  • Kostenlos testen
  • Jederzeit kündbar
  • Exklusive Titel und Originals
  • komfortabler Kinder-Modus
Abonniere jetzt
se-device-image-1200x1200

Other podcasts you might like ...