Beklemd in de enclave
- Auteur
- Verteller
- Uitgever
- 15 Beoordelingen
4.7
- Serie
7 van 7
- Lengte
- 8 Uur 41 min
- Taal
- Nederlands
- Formaat
- Categorie
Biografieën
In Beklemd in de enclave doet Ad van de Kreeke op meeslepende en intieme wijze verslag van zijn tijd als VN-waarnemer in Bihać, een belegerde enclave in de schaduw van Srebrenica. Met oog voor detail en zonder zichzelf te sparen schetst hij een onthutsend en ontroerend beeld van het leven in de omsingelde pocket tijdens de oorlog in voormalig Joegoslavië. Niet eerder zagen we zo scherp de onmacht in de wereld.
Bihać is een belegerde enclave in de schaduw van Srebrenica. Waarnemers van de Verenigde Naties, UNMO’s, hebben er de taak de ‘vrede’ te bewaken. Ze zijn afgesloten van de buitenwereld – alleen en ongewapend. Namens Nederland is Ad van de Kreeke een van hen.
Wat voor hem begint als een jongensdroom van heldendom en kameraadschap, verandert al snel in een rauwe confrontatie met onmenselijkheid, politieke onmacht en innerlijke strijd om mentaal overeind te blijven. Machteloosheid en geweld gaan hand in hand met menselijke warmte, ironie en overlevingskunst.
Over de schrijver Ad van de Kreeke (1962) werkt sinds 1981 bij Defensie. Vele jaren diende hij als rode baret bij de Luchtmobiele Brigade. Hij werd uitgezonden naar Libanon, ging vier keer naar Bosnië en met de Special Forces naar Afghanistan. Voor zijn moedig en beleidvol leiderschap onder levensbedreigende omstandigheden van voortdurende beschietingen in de volledig omsingelde Bihać-enclave, werd hij onderscheiden met het Ereteken van Verdienste.
© 2025 Lind & Co (Audioboek): 9789181121346
Verschijnt op:
Audioboek: 22 september 2025
- Er is niks Elisabeth Lucie Baeten
- De deal: Zij geeft hem bijles en hij doet alsof hij haar vriendje is. Dat kan niet misgaan... toch? Elle Kennedy
- Al het blauw van de hemel Mélissa Da Costa
- Harry Potter en de Steen der Wijzen J.K. Rowling
- The Let Them Theory: Een life-changing tool waar miljoenen mensen niet over uitgepraat raken Mel Robbins, Sawyer Robbins
- Wolf Lara Taveirne
- Harry Potter en de Steen der Wijzen J.K. Rowling
- Alle golven in mij Uwe Porters
- Fourth Wing 1: In steen gebrand Rebecca Yarros
- Het moois dat we delen Ish Ait Hamou
- Ik heb ADHD en daar komen ze nu pas mee: Hoe een late ADHD-diagnose als vrouw alles op zijn kop zet Nele Reymen
- Project Hail Mary: Als enige overlevende op een ruimteschip Andy Weir
- De draagmoeder: Ze gaf je een leven. Nu wil ze dat van jou... Freida McFadden
- De ridder zonder billen Levina van Teunenbroek
- Operatie T.O.I.L.E.T. Timon Verbeeck
Maak je keuze:
Kies het aantal uur en accounts dat bij jou past
Kids Mode - een veilige omgeving voor kinderen
Download verhalen voor offline toegang
Al 2,5 miljoen abonnees wereldwijd
★★★★★ 4,7 in de App Store
Unlimited
Voor wie onbeperkt wil luisteren en lezen.
€13.99 /30 dagen
1 account
Onbeperkt lezen en luisteren
Meer dan 1 miljoen luisterboeken en ebooks
Altijd opzegbaar
Premium
Voor wie zo nu en dan wil luisteren en lezen.
€9.99 /30 dagen
1 account
30 uur/maand
Meer dan 1 miljoen luisterboeken en ebooks
Altijd opzegbaar
Flex
Voor wie Storytel wil proberen.
€7.99 /30 dagen
1 account
10 uur/maand
Spaar ongebruikte uren op tot 50 uur
Meer dan 1 miljoen luisterboeken en ebooks
Altijd opzegbaar
Family
Voor wie verhalen met familie en vrienden wil delen.
Vanaf €18.99 /maand
2-3 accounts
Onbeperkt lezen en luisteren
Meer dan 1 miljoen luisterboeken en ebooks
Altijd opzegbaar
Jij + 1 familielid
2 accounts€18.99 /30 dagen
